Hakeri izkrāpj miljons dolāru

marts 9, 2007

Krievijas hakerim izdevies no “Nordea” bankas klientiem izkrāpt aptuveni miljons dolāru. Par laimi, likumu sargājošās iestādes krāpniekus laikus ir atradušas un nu tie dabūs par savu rīcību atbildēt tiesas priekšā.

Krāpšanas shēma kā vienmēr nemainīga. Hakeri vairākiem Nordea bankas klientiem izsūtīja elektroniska pasta vēstules, kurās, uzdodoties par bankas pārstāvjiem, aicināja lejuplādēt bezmaksas pretspama programmatūru. Tie, kuri bija gana naivi, lai uz šī āķa uzķertos, lejuplādēja pievienoto failu, kas datoru tūlīt inficēja ar vīrusu “haxdoor.ki”. Šis vīruss aktivizējās ik reizi, kad lietotājs no inficētā datora centās ielogoties Nordea online banku servisā, uz ekrāna izmetot paziņojumu “Ķļūda” un uzaicinājumu vēlreiz ievadīt konta informāciju. Svarīga informācija no inficēta datora uzreiz nonāca hakeru rokās un tālāko notikumu gaitu nav vērts atstāstīt. Vien jāpiebilst, ka šoreiz ļaundariem neizdevās palikt nepamanītiem.
Zviedru banka “Nordea”, šķiet, no kļūdām prot mācīties. Visiem krāpšanas upuriem no konta izzagtā summa jau esot atmaksāta un pašlaik tiek stradāts pie jaunas, daudz drošākas autorizācijas sistēmas, kas šāda veida krāpšanas shēmas padarīs neiespējamas.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: