iPod nogalina?

marts 9, 2007

ASV “galvaspilsētā” Ņujorkā mēneša laikā miruši jau trīs cilvēki – viņu visu nāvē netieši vainojams mp3 atskaņotājs vai mobilais tālrunis.

Ir dzirdēts, ka ātrums nogalina. Tāpat arī alkohols un cigaretes. Bet vai jums kādreiz ir nācies to pašu attiecināt uz it kā nevainīgi balto mp3 atskaņotāju jūsu kabatā? Mēneša laikā Ņujorkā uz gājēju pārejām notriekti 3 cilvēki. Viņi visi nelaimes brīdī klausījās mūziku no saviem mp3 atskaņotājiem.
Lai nākotnē šādas traģēdijas neatkārtotos, pilsētas vadība nolēmusi izsludināt aizliegumu šķērsojot ielas klausīties mp3 atskaņotājus, lietot mobilos tālruņus vai citas ierīces, kas novērš uzmanību no satiksmes.
Vēl gan nav zināms vai lēmums tiešām tiks pieņemts, jo tam netrūkst arī pretinieku. Tik plašā mērogā aizliedzot pārnēsājamo elektronisko ierīču lietošanu, tiktu būtiski ierobežotas Ņurjorkas iedzīvotāju tiesības un iespējas. Ciestu arī ekonomika un likuma sargiem būtu grūti izsekot daudzajiem mp3 un tālruņu lietotājiem. Iespējams, efektīvāks un daudz nesāpīgāks risinājums būtu kampaņa masu mēdijos, kas cilvēkiem pašiem ļautu aizdomāties par satiksmes drošību un to, kam tad īsti pārvietojoties pilsētā jāpievērš vairāk uzmanības.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: