Mazs, pārnēsājams fotoprinteris bez tintes

marts 9, 2007

Mazpazīstama Amerikas kompānija Zink Imaging ir izstrādājusi revolucionāru veidu kā printēt bildes bez tintes.o_mazs_paarneesaajams_fotoprinteris_bez_tintes.jpg

Kompānija izmantos jaunu tehnoloģiju, kas ļaus izgatavot mazus, plaukstā ietilpstošus printerus, kurus varēs arī integrēt mobilajās ierīcēs, piemēram, portatīvajos datoros. Pirmie atsevišķi nopērkamie produkti varētu parādīties jau šogad. Speciāls papīrs tiek termiski apstrādāts, tādējādi ķīmiskās vielas uz papīra maina savu krāsu, atkarībā no temperatūras lieluma. Zink papīrs ir pagatavots no baltas plastmasas loksnes, kura ir pārklāta ar trim plāniem krāsu slāņiem – augšā dzeltens, pa vidu fuksīns (sarkana anilīnkrāsa) un pašā apakšā zilganzaļa (cyan) krāsa.
„Jums vairs nevajadzēs pirkt tintes kārtridžus,” teica Stīvs Herčens (Steve Herchen), kompānijas tehnoloģijas nodaļas vadītājs, ”Visa krāsu veidojošā ķīmija ir jau uzklāta uz speciālā papīra.”
Printēšanas procesā, papīrs iziet cauri termālajai printēšanas galvai, kura sastāv no, rindās novietotiem, maziem sildošajiem elementiem– 118 un katru centimetru. Termālās apstrādes rezultātā, kristālveida krāsu molekulas maina savu struktūru, kā rezultātā izdalās krāsa.
Lai dabūtu precīzi to krāsu, kas nepieciešama, sildošie elementi tiek precīzi kontrolēti. Dzeltenajiem kristāliem vajag vislielāko temperatūru un visīsāko laiku, lai izkustu, veidojot krāsu, fuksīna slānim vajag zemāku temperatūru un ilgāku apstrādes laiku, savukārt ciānkrāsas slānim vismazāko temperatūru un visilgāko laiku. Krāsas tiek veidotas, katram mazajam sildošajam elementam pulsējošā veidā iedarbojoties uz papīru, aktivizējot tieši konkrēto slāni konkrētā daudzumā. Sajaucoties šiem slāņiem tiek iegūta nepieciešamā krāsa. 5 cm x 7.5 cm bildes izdruka prasīs 30 sekundes, kā laikā tiks veikti apmērām 200 miljoni termālo impulsu. Bilde ir ļoti izturīga – to ir grūti saplēst un tā ir ūdensizturīga.
Zink Imaging plāno laist apgrozībā mazus, ar bateriju darbināmus 5×7.5 cm bilžu printējošus aparātus, kuru cena varētu būt ap 200$, savukārt 100 loksnes speciālā papīra maksātu ap 20$.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: