1 TB cieti diski ir pavisam tuvu

marts 10, 2007

Iepriekšējais gads bija cieto disku 50 gadu jubileja. Ražotāji sāka solīt uzlabotus diskus ar palielinātu datu pārraides ātrumu, ietilpību utt. Taču vislielākā uzmanība tika pievērsta Hitachi un Seagate solījumiem līdz 2006. gada beigām laist apgrozībā 1 TB cietos diskus, taču neviens no minētājiem ražotājiem to tā arī neizdarīja.Perpendikulārās ierakstīšanas metode pavēra jaunas iespējas cieto disku ražotājiem palielināt disku ātrdarbību un ietilpību. Kompānijas arvien konkrētāk sāka runāt par palielinātas ietilpības cietajiem diskiem. Mēs jau rakstījām par Fujitsu 2.5 collu cieto diski portatīvajiem datoriem. Seagate plāno izlaist savu pirmo Barracuda sērijas 1 TB cieto disku nākamā pus gada laikā. Par šiem cietajiem diskiem nekas vēl nav zināms, taču kompānija ziņo, ka šie diskiem būs 4 plates ar 250 GB ietilpību katrai, kamēr Hitachi būs 5 plates ar 200 GB ietilpību. Lielāks blīvums pozitīvi ietekmēs pārraides ātrumu, jo nolasošajai galviņai būs jānoiet mazāks fiziskais attālums, kā arī samazināts plašu skaits ļaus samazināt pašizmaksu.
Savukārt Hitachi grasās piedāvāt Deskstar sērijas cieto disku 7K1000 ar 1 TB ietilpību jau pirmajā ceturksnī un otrajā ceturksnī tam vajadzētu jau nokļūt pārdošanā. Hitachi neslēpj sava jaunā produkta tehnisko specifikāciju. Cietā diska griešanās ātrums būs standarta 7200 apgriezieni minūtē. Versija ar SATA interfeisu tiks apgādāta ar ļoti lielu kešatmiņas daudzumu – 32 MB, kamēr ATA versija iztiks ar 8 MB. Lai samazinātu troksni, Hitachi ir izstrādājis trīs pakāpju režīmu, kad cietais disks netiek noslogots. Šim cietajam diskam ir 8.7 ms vidējais meklēšanas (seek) un 4.17 ms vidējais aiztures laiks (latency).
Pēc tam Hitachi plāno laist apgrozībā arī lētāky 750 GB modeli. 1000 GB un 750 GB cenas būs 399$ un 299$ attiecīgi. Piebildīšu, ka Seagate ir vienīgais ražotājs, kas piedāvā 750 GB cieto disku šobrīd, un tā cena ir apmērām 340$.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: