Alkometrs mašīnā

marts 10, 2007

“Sveiki, Jūs šodien nekur nebrauksiet, jo no jums smako pēc alkohola!” Vai jūs vēlētos dzirdēt šādu tekstu no sava auto puses? Ļoti drīz šāda aina pavērsies Toyota automobiļos.Šī nu reiz ir tā lieta, kurai patiesi bija jābūt automašīnās jau sen, jo sevišķi, ja apskatam mūsu valsts statistiku par braukšanu dzērumā. Noteikti lielākā daļa apzinīgo BOOT.Lv lasītāju apzināsies, ka viņus tas neskar, un viņi būs tie, kas visskaļāk gavilēs par šādas tehnoloģijas ieviešanu jo tuvākā nākotnē.
Par pašu sistēmu: Toyota uzsākuši izstrādāt iekārtu, kas noteiks šofera alkohola līmeni un tādējādi spēs pasaules ceļus darīt labākus un drošākus. Pasaules otrs lielākais auto ražotājs šādu ierīci plāno dzīvē ieviest tuvāko trīs gadu laikā un jau desmitgades beigās no rūpnīcām izripos pirmās automašīnas, kas automātiski izslēgsies, sajūtot paaugstinātu alkohola līmeni autovadītāja asinīs.
Pagaidām gan šāda sistēma tiks piedāvāta kā papildus „ekstra”, taču līdzko ražošanas izmaksas pazemināsies, tādu uzstādīs visiem auto. Šeit gan jāpiezīmē, ka doma šķiet diezgan dīvaina, ja ņem vērā, ka aiz laba prāta neviens alkoholiķis sev nepirks šādu ierīci, tādējādi liedzot sev iespēju nokļūt mājās. Līdz ar to arī ražošanas izmaksas īpaši samazināties nevarētu. Varbūt vienīgā cerība šo iekārtu ieviest dzīvē būs ar valstu likumdošanu par šāda aparāta obligātu izmantošanu praksē.
Automašīnas, kurām būs šī sistēma, nemaz nesāks darboties, ja to sviedru sensori sajutīs paaugstinātu alkohola līmeni. Sistēmai būs ne tikai sviedru sensori, bet arī kamera, kas „sajutīs” neparastu uzvedību no vadītāja puses, kas liecinātu par narkotiku vai citu psihotropo vielu iedarbību. Tādā gadījumā auto samazinātu ātrumu līdz pilnīgi apstātos. Kā šī sistēma uztvertu neparastu rīcību – īsta skaidrība nav.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: