Kenijietis apprecējies ar 130 sievietēm

marts 10, 2007

Kenijietis, kurš 65 gadu laikā ir apprecējis 130 sievietes, pavēstīja, ka laimīgas un ražīgas poligāmas ģimenes izveidei vajadzīga «diktatūra un smags darbs».

85 gadus vecais Ankentus Akuku, kas pazīstams arī ar vārdu Briesmas, dzīvo Homa Beija pilsētā Viktorijas ezera piekrastē Kenijas rietumos. Viņš pieder Luo etniskajai kopienai, kuras tradīcijas atļauj poligāmas attiecības. Vietējā sabiedrība izturas pret vīrieti kā pret varoni un Luo kultūras paradumu elku.

«Es nekad neesmu piedzīvojis neveiksmi, iekarojot sievietes sirdi. Es zinu, ko viņām teikt un kā likt smieties. Es zinu, kā ar viņām satuvināties. Tā ir mana māksla,» viņš sacīja intervijā vietējam laikrakstam «Standard».

Akuku tiek raksturots kā majestātisks 2,13 metrus garš vīrietis, ģērbies haki krāsas šortos, zeķēs līdz celim, baltā kreklā ar kaklasaiti un kovboju cepurē.

Viņš apprecēja savu pirmo sievu Dinu 1939. gadā, bet viņa jaunākā sieva Auma bija tikai nedaudz vecāka par 20 gadiem, kad Akuku viņu apprecēja 1999. gadā.

«Es nebiju spiesta precēties. Mani apbūra viņa gudrība un mīlestība. Es arī uzskatu viņu par saprātīgāku, nekā mūsdienās ir lielākā daļa jauno vīriešu,» sacīja Auma, kam tagad no Briesmām ir divi bērni.

Akuku pavēstīja, ka kļūt par poligāmistu nekad nav bijis viņa mērķis. «Bet man iekoda precēšanās muša, un man nebija citas izvēles kā vien iemūžināt paradumus,» viņš skaidroja.

Akuku, ļoti iespējams, pieder, kā viņš pats apgalvo, rekordliels noslēgto laulību skaits, tomēr viņš ir sasniedzis rekordu arī ar lielāko skaitu šķirto laulību. Pēc kenijieša vārdiem, viņš ir gadu gaitā šķīries no 85 sievām, no kurām dažas viņš izmetis no mājām par neuzticību.

Vīrietis lepojas, ka viņš ir stingrs ģimenes plānotājs un viņam nav vairāk kā četri bērni no vienas sievas. Akuku skolo tikai pirmo bērnu no katras sievas, jo atbildība par pārējo bērnu izglītību jāuzņemas vecākajiem bērniem. Astoņdesmito gadu sākumā Akuku pat izveidoja pamatskolu, lai rūpētos par visiem saviem bērniem.

«Es esmu laimīgs, jo man mājās ir ārsti, advokāti, skolotāji un piloti. Tas ir mans lielākais sasniegums, mans prieka avots,» atzina vīrietis.

Briesmas neatklāja, vai viņš plāno precēt vēl kādu sievieti.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: