Maskavā aizliegs skūpstīties un apskauties

marts 10, 2007

Pēc Jaunā gada Maskavas metropolitēns kļūs par stingras morāles zonu, jo pilsētas mērija izstrādā noteikumus, kas aizliegs virkni “amorālu” darbību, ziņo Krievijas galvaspilsētas laikraksts “Stoļičnaja”.

Maskavas administrācija plāno aizliegt skūpstīties sabiedriskās vietās, turklāt skūpstīt nevarēs ne tikai savu draudzeni vai draugu, bet arī sievu vai vīru. Aizliegto jūtu izpausmju nepieļaušanu uzraudzīs milicija, savukārt transporta milicija jau ir gatava aizturēt amorālos pasažierus metro.

Par skūpstīšanos un apskaušanos citu acu priekšā jau no Jaunā gada Maskavā var draudēt soda nauda, bet īpaši ļaundabīgiem mīlētājiem var draudēt pat īslaicīgs cietumsods. Kā noskaidroja laikraksts, šādus ieteikumus Krievijas galvaspilsētas municipalitātei sniedzis Maskavas Iekšlietu departaments un Izglītības komisija.

“Bērniem nav vajadzīgas nekādas seksuālās izglītošanas mācību stundas skolās, jo apkārtnē ir tik daudz paraugu,” norādīja Maskavas Izglītības komisijas vadītāja vietniece Tatjana Maksimova. “Viņi amorālu mācību gūst katru dienu, redzot, kas notiek apkārt. Cilvēk apskaujas pat uz metro eskalatora. Šeit nepieciešams kaut ko darīt.”

Savukārt Iekšlietu departaments nevēlējās laikrakstam atklāt savu ieteikumu iemeslus, tomēr nenoliedzot, ka tādi pastāv. “Mēs jau sen gaidām, kad mērs beidzot pieņems radikālus mērus, lai kārtības sargiem būtu tiesības sodīt “izlaidīgus tipus”,” sacīja kāds departamenta darbinieks, kas vēlējās palikt anonīms.

Tajā pašā laikā avīzei izdevās noskaidrot, ka bez mīlestības un draudzības, simpātiju vai vienkārši laba garastāvokļa izpausmēm sabiedriskās vietās skūpstu un apskāvienu formā, pēc administrācijas rīkojuma sods pienāksies par vēl virkni darbību – par stipro alkoholisko dzērienu, arī alus lietošanu publiskās vietās, par skaļu rupjību izteikšanu, par atrašanos alkohola reibumā un par spļaušanu uz ielām. Pārkāpējiem draud naudas sods no 300 līdz 500 rubļiem (5,67 – 9,45 lati).

Ja pārkāpējam neatradīsies nauda, viņš tiks nogādāts uz milicijas iecirkni, kur viņam būs jāpavada tik ilgi, līdz par viņu kāds samaksāts. Ja tomēr neviens maksātājs neatradīsies, pārkāpējiem būs jāveic sabiedrībai noderīgi darbi.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: