Meksikas pilsētā aizliegts kailiem atrasties pat telpās

marts 10, 2007

Meksikas dienvidaustrumu pilsētas Villahermosas padome ir pieņēmusi likumu, kas aizliedz iedzīvotājiem telpās atrasties kailiem.

Likums stājies spēkā ar 1.janvāri, bet tā pārkāpējiem Meksikas slaveno aso piparu galvaspilsētā būs jāizcieš 36 stundu cietumsods vai arī jāmaksā sods 1356 peso (63 lati) apmērā.

“Mēs runājam par pilnīgu neiecietību … pret moralitātes trūkumu,” norādīja pilsētas padomes locekle Blanka Estela Pulido, kas pārstāv štatā un pilsētā valdošo Revolucionāri institucionālo partiju.

Padomes loceklis no opozīcijas partijas Rodrigo Sančess savukārt medijiem uzsvēris, ka šādi noteikumi, kas ir tikai daļa no vēl plašākiem aizliegumiem, “sabradā pilsoņu tiesības, pieņemot smieklīgas normas, kā, piemēram, paredzot sodu pilsētniekiem, kas savās mājās staigā apkārt kaili”.

“Man nav ne jausmas, kā tiks pieķerti kailie cilvēki. Būtu jāorganizē plaša operācija, lai mēģinātu to izkontrolēt,” piebilda Sančess.

Pulido turpretī uzskata, ka pilsētnieki, kas pamanītu likumpārkāpējus, ziņotu par to policijai, lai gan likums paredz sodu arī pašiem ziņkārīgajiem.

Meksikas dienvidu pilsēta ir pazīstama ar tās tveicīgi karsto un mitro klimatu.

“Lielākajā daļā māju ir pietiekami laba ventilācija, un mēs vēl atļaujamies greznību staigāt apkārt kaili,” sacīja Pulido. “Tā kā mēs staigājam gar logiem, skatam atklājas daudz kas.”

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: