PirateBay.org vēlas nopirkt valsti

marts 10, 2007

Iespējams pats oriģinālākais veids kā pārkāpt autortiesības un netikt sodītam.PirateBay.org vadība ir paziņojusi par plāniem iegādāties nelielu valstiņu, uz mākslīgas salas Anglijas krastā, kas tiek dēvēta par „Sealand” (tulkojumā „Jūras zeme”), jo tādejādi viņiem neviens nevarētu aizliegt nodarboties ar pirātisma veicināšanu. Protams, neviena valsts nekad nav atzinusi „Sealand” par valsti, tāpēc viņu plāns varētu arī nenostrādāt.
Bet nopirkt valsti nemaz nav tik lēti, pat ja tai ir tikai 10 iedzīvotāji un niecīga teritorija, tāpēc PirateBay.org vāc naudu torrentu trakeriem tik ļoti raksturīgajā veidā – ar ziedojumiem. Viņi pat ir atvēruši tieši šim mērķim veltītu interneta vietni, kurā sola visiem ziedotājiem pilsonību.
„Tā būs lieliska vieta pilnīgi visiem, ar ātru internetu, nekādām autortiesībām un VIP lietotāja tiesībām Pirate Bay.” Bet, lai cik skaista arī nebūtu šī iecere, nešķiet pārāk ticami, ka Pirate Bay tas ko līdzēs. Problēmas varētu būt arī ar naudas savākšanu, bet Pirate Bay jau ir gatavs plāns gadījumam, ja neizdodas savākt gana lielu summu: „Ja nesavāksim pietiekoši lielu summu, tad mēģināsim nopirkt kādu citu salu, un vienkārši pasludināsim to par savu valsti.”

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: