Suņi apmācīti bankomātu lietošanā

marts 10, 2007

Starptautiskā organizācija “Canine Partners” apmāca suņus rīkoties ar bankomātiem, kas tādējādi var palīdzēt saviem ratiņkrēslos sēdošajiem saimniekiem, kuri paši nespēj aizsniegt bankomātus, vēsta ziņu aģentūra “Ananova”.

“Viņi ievieto bankomātos banku kartes, izņem tās laukā kopā ar naudu un atdod ratiņkrēslā sēdošajam saimniekam. Suņi gan nevar ievadīt PIN kodu, taču to no malas var izdarīt pats ratiņkrēslā sēdošais,” sacīja suņus apmācošās labdarības organizācijas “Canine Partners” pārstāvis.

Katru gadu šim nolūkam tiek apmācīti aptuveni 30 suņi, un organizācija cer, ka nākamgad apmācīto četrkājaiņu skaits palielināsies divas reizes.

Katra suņa apmācīšanai nepieciešami divi gadi, un mācību laikā dzīvniekiem iemāca arī veļas ielikšanu mazgājamajā mašīnā un priekšmetu izņemšanu no plauktiem.

“Bankomāta palīgu programma” aizsākta, pateicoties kādam gadījumam ar Persijas līča kara veterānu Alenu Pērtonu, kurš atradies pie bankomāta kopā ar savu labradoru Endelu.

Ratiņkrēslam piesaistītais Pērtons centās paņemt naudu no bankomāta, taču pēkšņi Endels pielēca klāt, satverot zobos naudu, bankas karti un kvīti.

“Tas bija pārsteidzoši, jo viņš nekad tā nebija mācīts,” sacīja Pērtons.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: