“Sveiks, lielais, mazliet iedzēri? Tagad paklausies!”

marts 10, 2007

o_sveiks_lielais_mazliet_iedzeeri_tagad_paklausies.jpgBāros ASV Ņūmeksikas štatā uzstādīti ar īpašām tehnoloģijām aprīkoti runājoši pisuāri, kuru uzdevums būs atrunāt bāra apmeklētājus no sēšanās pie stūres alkohola reibumā.

Pisuāros bāru tualetēs tiks iemontētas īpašas ierīces, kas pēc urīna nosaka apmeklētāja reibuma pakāpi un vilinošā sievietes balsī brīdinās alkohola reibumā esošos nesēsties pie stūres.

“Pisuāru komunikatori” štata bāros uzstādīti Ņūmeksikas Transporta departamenta pilotprojekta ietvaros, lai cīnītos pret auto vadīšanu alkohola reibumā.

Ņūmeksikas Transporta departaments no Longailendā bāzētās kompānijas “Wizmark Technologies” iegādājies 500 “pisuāru komunikatorus”, kas katrs maksā 22,50 ASV dolārus (12,04 latus).

Iegādātās ierīces departaments izdalīs štata bāriem un restorāniem.

“Parasti pēdējā vieta, kur vīrietis pēc iedzeršanas ieiet pirms sēšanās pie stūres, ir tualete. Par vīrieti pie pisuāra ieinteresētāku

auditoriju nevarētu atrast,” sacīja departamenta pārstāvis Toms Troubridžs.

Kompānijas “Wizmark Technologies” pārstāvis Ričards Doičs aģentūrai AFP stāstīja, ka ideja par runājošiem pisuāriem viņam ienākusi prātā kādas ASV lidostas tualetes apmeklējuma laikā, kad viņš aptvēris, ka atvieglošanās laikā nav īsti kam pievērst savu uzmanību.

“Wizmark Technologies” ierīces aktivizējas no kustības un tās aprīkotas ar mikroprocesoriem ar baterijām, kas parasti darbojas trīs mēnešus.

Ierīces ir ieprogrammētas sākumā ieturēt pauzi, lai dotu apmeklētājam laiku atpogāt bikses, stāstīja Doičs.

Ierīcē ieskaņotā sievietes balss flirtējošā tonī sagaida apmeklētājus ar: “Sveiks, lielais, mazliet iedzēri? Tagad paklausies!”.

Tālāk balss stingrākā tonī saka, ka pēc iedzeršanas prātīgāk paļauties uz taksometru vai kādu draugu skaidrā nekā riskēt ar traumām vai arestu.

“Tas vīriešiem liks padomāt, īpaši tādēļ, ka vīrieši nav pieraduši, ka tādā brīdī ar viņiem runā kāda sieviete,” norādīja Troubridžs. “Vai tas izbeigs auto vadīšanu dzērumā? Protams, nē. Bet tas ir tā vērts, ja izglābs dažas dzīvības”.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: