Videospēles uzlabo redzi

marts 10, 2007

Pētījumā teikts, ka aizraušanās ar videospēlēm uzlabo acs perifēro (visa apkārtne, uz kuru neskatās tieši) redzi. Ilgi bijuši strīdi par to vai datorspēles uzlabo redzi vai reakcijas ātrumu. Tagad ir noskaidrots, ka augsta līmeņa t.s. „action” spēles patiešām var uzlabot redzi – vismaz tā apgalvo Ročesteras universitātes (University of Rochester ) pētnieki.o_videospeeles_uzlabo_redzi.jpgViņu pētījumā (kurš drīzumā būs redzams Psychological Science žurnālā, teikts, ka cilvēki par 20 procentiem uzlabo savu spēju redzēt jūklī izvietotus burtus, ja vien viņi spēlējuši datorspēles vismaz pāris stundas dienā vienu mēnesi no vietas.
„Asa sižeta videospēles maina smadzeņu vizuālās uztveres procesus. Jau pēc 30 stundu spēlēšanas tika novērots nozīmīgs uzlabojums telpas uztverē, kas nozīmē, ka tiek pamanītas lietas, kuras citi tik ātri nepamanītu,” sacīja Ročesteras universitātes profesore Dafne Baveljēra (Daphne Bavalier) .
Pētījumā tika izmantots vienkāršs attēls, kurā redzami trīs T burti un punkts. Studenti, kas tika iedalīti divās grupās, spēlēja Tetris (viena grupa) un Unreal Tournament (UT; otra grupa) vismaz vienu stundu dienā veselu mēnesi. Pēc zinātnieku domām Tetris bija daudz vienkāršāka spēle nekā UT šaujamgabals. Pēc mēneša tika pierādīts, ka UT spēlētāji T burta pozīciju spēja pateikt vieglāk kā otra grupa, kas spēlēja klasisko kauliņu likšanu Tetris spēlē.
„Kad cilvēki spēlē „action” spēles, viņi ielādē smadzenēs tādu kā ceļu, kas ir atbildīgs par vizuālo uztveri. Šīs spēles noved šo ceļu līdz limitam, ko smadzenes spēj adaptēt – tādējādi tiek panākts uzlabojums,” turpināja profesore Baveljēra.
Svarīgākais, kas tika noskaidrots, ka aktīvie spēļu spēlētāji, lai arī iegrimuši monitorā, tomēr spēj kontrolēt apkārt notiekošo. Savukārt, tādas spēles kā Tetris nepievērš pietiekamu uzmanību un vienlaikus spēlētājs var kaut vai lasīt avīzi uz galda – tāpēc arī šai testa grupai nebija tik labi rezultāti.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: