F-1 sākas dzīve bez Mihaela Šūmahera

marts 16, 2007

Šīs nedēļas nogalē ar Austrālijas “Grand Prix” sākas 2007.gada F-1 pasaules čempionāts, kura dalībnieks vairs nebūs septiņkārtējais pasaules čempions un viens no visu laiku izcilākajiem pilotiem vācietis Mihaels Šūmahers.

Austrālijas “Grand Prix” notiks 18.martā. 16.martā piloti jau tiksies treniņbraucienos, bet 17.martā risināsies sezonas pirmie kvalifikācijas braucieni. Sezonas, kā ierasts, noslēgsies ar Brazīlijas “Grand Prix”, kas notiks 21.oktobrī.

Kopumā šosezon notiks 17 sacensības – par vienu mazāk nekā pagājušajā sezonā. Kalendārā vairs nav Sanmarīno “Grand Prix”, kas notika Imolas trasē, bet Vācijā turpmāk būs tikai vienas sacensības un tās pārmaiņus notiks Hokenheimā un Nirburgringā. Savukārt kalendārā klāt nākusi Beļģijas “Grand Prix” izcīņa Spā trasē, bet Japānas “Grand Prix” turpmāk tiks rīkota Fudži trasē līdzšinējās Suzukas vietā.

Melburnas trasē debija F-1 sacensībās būs britam Lūisam Hamiltonam (“McLaren”), kurš ir pirmais melnādainais F-1 pilots, somam Heiki Kovalainenam (“Renault”) un vācietim Adrianam Zutilam (“Spyker”).

Šī būs pirmā sezona, kad ne pie vienas formulas stūres nebūs Šūmahers. Septiņkārtējais pasaules čempions F-1 sacensībās aizvadīja 15 gadus un laboja daudzus rekordus, bet pēc 2006.gada sezonas nolēma beigt pilota karjeru.

Pagājušajā sezonā F-1 sacensībās pārtrauca braukt arī kanādietis Žaks Vilnēvs, līdz ar to šogad F-1 sacensībās no pasaules čempionu titula īpašniekiem piedalīsies tikai spānis Fernando Alonso. Spāņu pilots iepriekšējos gados ar “Renault” formulu kļuva par pasaules čempionu, taču šosezon viņš brauks “McLaren-Mercedes” komandā.

Alonso šosezon var kļūt par trešo pilotu F-1 vēsturē, kuram izdevies pasaules čempionātos uzvarēt trīs vai vairāk gadus pēc kārtas. No 1954. līdz 1957.gadam to paveica argentīnietis Huans Manuels Fanhio, bet no 2000. līdz 2004.gadam – Šūmahers. Fanhio arī ir vienīgais, kas to paveica dažādās komandās, un tieši šo panākumu šogad var atkārtot Alonso.

Kaut gan jauno sezonu Alonso uzsāks citā komandā, pats spānis ir apņēmības pilns iegūt trešo čempiona titulu pēc kārtas. “Protams, ka mans mērķis ir trešais tituls. Uzvara vienu reizi var liecināt par to, ka tev ir bijusi labākā mašīna tajā gadā. Uzvarēt divas reizes ir lielisks panākums. Taču uzvarēt vēl reizi, tas būtu kaut kas īpašs, – visi izcilie piloti, kurus atceramies, ir uzvarējuši trīs un vairākas reizes.”

Advertisements

Viena atbilde to “F-1 sākas dzīve bez Mihaela Šūmahera”


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: