Vista pelna labi

maijs 18, 2007

Microsoft pēdējā ceturkšņa pelņas rādītāji ir ievērojami uzlabojušies pateicoties Windows Vista un Office 2007 nesenajām relīzēm.Microsoft trešais finanšu ceturksnis, kurš beidzās 2007. gada 31. martā, nesa 14,4 miljardu dolāru lielus ienākumus, kas bija 32 procentu uzlabojums salīdzinot ar iepriekšējo ceturksni. Šāds lēciens ienākumu ziņā ļāva kompānijas tīrajai peļņai sasniegt 4,93 miljardus ASV dolāru, jeb par 65% vairāk kā iepriekšējā ceturksnī, ar ko pietiktu pat nelielas valsts gada tēriņiem.
Kriss Lidels (Chris Liddell), Microsoft vadošais finansu ierēdnis izteicās: „Esmu ārkārtīgi apmierināts ar to, ka mums izdevās šajā ceturksnī sasniegt spēcīgus uzlabojumus ienākumu un peļņas ziņā. Es sagaidu, ka šo gadu mēs noslēgsim ar lieliskiem rezultātiem, kurus varēsim turpināt 2008. finanšu gadā.”
Lielākie zaudējumi kompānijai radās no izklaides iekārtu divīzijas, kuras paspārnē tiek pieņemti lēmumi saistībā ar XboX 360, Zune un citiem produktiem. Šī nodaļa guva 315 miljonu zaudējumus, kas ir pamatā ienākumu sarukšanai līdz aptuveni 900 miljoniem dolāru. Tomēr pastāv cerība, ka ar Zune jaunās, uz Flash bāzētās, versijas iznākšanu situācija varētu nedaudz mainīties. Protams, galvenais cēlonis ir XboX 360 un spēļu pārdošanas apjoma kritums par 44%.
Skaidrībai piemetināšu, ka Microsoft fiskālais gads norit asinhroni ar astronomisko gadu, un brīdī, kad pārējai pasaulei beigsies otrais ceturksnis, Microsoft būs beiguši savu fiskālo gadu.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: