Vai esmu iemīlējies…

jūnijs 2, 2007

Noteikti ir gadījies brīdis, kad sev vaicā – vai esmu iemīlējies vai nē? Nav viegls jautājums, kur nu vēl atbilde.. Kas vienam var šķist mīlestība – otram nebūs nekas vairāk par pievilcību. Vieni iemīlas ātri un bieži, kamēr citi biežāk iekāro kādu nekā iemīlas.Kamēr vēl esi jauns, vari viegli samulst – galu galā mīlestība Tev ir jauns, nezināms jēdziens un Tu nezini, ko gaidīt un kā rīkoties. Tevi burtiski pārpludina visas jaunās sajūtas, tas ir mulsinoši. Kas ir mīlestība?  Kāpēc, satiekot vienu cilvēku, Tavi ceļi sāk ļodzīties un sirds kāpt pa muti laukā, bet, satiekot citu, nenotiek nekas? Kā Tava sirds izvēlas draugu? Un kāpēc, galu galā, mīlestība beidzas? Nav viegli rast atbildes uz šiem jautājumiem.
Viena no ‘it kā’ mīlestības sajūtām ir kaisle- ļoti spēcīga, ļoti dedzīga fiziskās pievilcības sajūta pret kādu citu. Parasti mēs iekārojam cilvēkus, kurus labi nepazīstam, jo tas ļauj izsapņot, kādi viņi varētu būt. Ļoti bieži tiek jaukta kaisle ar mīlestību. Bet kāpēc? Kāda tad ir atšķirība un kā lai to saprot- šāds jautājums moka gandrīz katru jaunieti.

Kaisli noteikti nevar dēvēt par mīlestību, jo mīlestība balstās ne tikai uz fizisko pievilcību (kaut gan, protams, arī tai ir nozīme), bet gan uz ko dziļāku. Mīlestība balstās uz rūpēm par otru, uz draudzību, uzticēšanos un sapratni. Mīlestība ir tad, ja Tev blakus ir vislabākais un uzticamākais draugs, turklāt Tu jūti pret viņu arī fizisku pievilkšanos. Mīlestība ir dalīta draudzība starp diviem cilvēkiem, kuri dara visu, lai otrs būtu laimīgs. Mīlestība nav greizsirdība, nav konflikti un strīdi, nav domāta otra jūtu testēšanai. Tā ir pozitīvas jūtas- un, ja tajā ir kāds ar neuzticēšanās, greizsirdības, nedrošības vai ietiepības traips, tad drīzāk tā ir vien bāla mīlestības kopija.
Mīlestība nedrīkst likt Tev justies slikti, tai vajadzētu Tevi mudināt kļūt labākam, nevis darīt ko tādu, kas ir pret Taviem uzskatiem. Bet, atmetot visu moralizēšanu, jautājums paliek atklāts- kā zināt, vai esmu iemīlējies?
Njā, nav viegli atrast atbildi uz šo jautājumu, bet var mēģināt noteikt, vai jūtas kļūst dziļākas. Ja Tu piekrīti vismaz 7 no šiem 9 apgalvojumiem, tad iespējams, Tu esi iemīlējies:
1. Tu zini, ka Tavas jūtas nav vienpusējas un tiek atdotas ar to pašu no otra cilvēka puses..
2. Tavs uzmanības objekts liek Tev justies īpašam un lepnam par sevi.
3. Tu uzticies savējam cilvēkam, jo zini, ka viņš nenodos Tevi vai nebojās jūsu attiecības.
4. Nekas Tev neliek justies tik mierīgam un laimīgam, kā vien Tava mīļotā cilvēka sabiedrība
5. Kad Tu strīdies ar savu cilvēku, Tu parasti salīgsti mieru jau pēc dažām stundām, piekrītot, ka nav nekā svarīgāka par to, ka jūs abi varat izpaust savas jūtas un domas (pat ja tās reizēm izraisa strīdu).
6. Tavs cilvēks Tev nekad neliek izvēlēties starp viņu un Taviem pienākumiem pret ģimeni un draugiem- ja tomēr Tu reizēm izvēlies, tad tas ir Tavs personīgais lēmums un neviens nav Tev to uzspiedis.
7. Neviens no jums nekad nav darījis kaut ko, lai pārbaudītu otra uzticību vai jūtas.
8. Tu visvairāk esi Tu pats (īsts un netēlots) tad, kad esi kopā ar savu izredzēto, nekā kad esi kopā ar jebkuru citu.
9. Ja jums ir intīmas attiecības, tad tās ir abpusējas vēlēšanās un piekrišanas rezultātā, bez sīkiem mājieniem un pārliecināšanas no Tavas vai otra cilvēka puses.

Tad nu izlem, vai esi iemīlējies, vai tomēr kaut kas ar Tavām attiecībām nav īsti kārtībā… Mēs jau gan novēlam izbaudīt tos īstos tauriņus:)

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: