Mūziķi palīdzēs kremēt cigaretes

jūnijs 11, 2007

Starptautiskā pasākuma “Diena bez cigaretes” ietvaros tādi populāri mūziķi kā Aisha, Gustavo, Ozols un vairākas mūzikas grupas sniegs koncertu “Apglabā cigaretes, nevis sevi!”, kā arī pēcāk piedalīsies cigarešu iznīcināšanas akcijā.Koncertā “Apglabā cigaretes, nevis sevi!”, kas notiks šodien, 31.maijā, apvienojas vairāki sabiedrībā pazīstami mūziķi un grupas, lai ar savu piemēru aicinātu jauniešus apzināti nemaitāt savu veselību un atpūsties bez cigaretēm. Visiem klātesošajiem būs iespēja atbrīvoties no savām cigaretēm, kas tiks savāktas zārkā un pēc pasākuma ar visu zārku nogādātas krematorijā. Tas būs kā simbolisks apliecinājums savu netikumu un atkarības apglabāšanai.
Jau no plkst. 17.00 Vērmanes estrādē notiks koncerts “Apglabā cigaretes, nevis sevi!” ar tādu sabiedrībā pazīstamu grupu un mūziķu piedalīšanos, kā H2o, Zane Dombrovska, Gustavo, Aisha, Tribes Of the City, Ozols un The Mundane. Koncertu organizē VSIA “Rīgas Austrumu slimnīca” Latvijas Onkoloģijas centrs sadarbībā ar Veselības veicināšanas valsts aģentūru.
“Latvijas Onkoloģijas centra uzdevums ir ne tikai ārstēt, bet arī uzturēt onkoloģisko modrību valstī. Tāpēc, lai mazinātu saslimstību Latvijā ar plaušu vēzi, ir nepieciešams aktīvā un saprotamā veidā uzrunāt sabiedrību, it īpaši jauniešus, jo tieši šī auditorija ir atvērtāka jaunai informācijai un dažādiem viedokļiem,” uzsver Viesturs Krūmiņš, VSIA “Rīgas Austrumu slimnīca” Latvijas Onkoloģijas centra vadītājs, Latvijas Onkologu asociācijas priekšsēdētājs.
Latvijā ik gadu 4500 cilvēku mirst no slimībām, kuru tiešais ierosinātājs ir smēķēšana, no tiem aptuveni 1000 nāves cēlonis ir plaušu vēzis. Diemžēl šim skaitlim ik gadu ir tendence pieaugt, neskatoties uz arvien plašākiem smēķēšanas ierobežojumiem. Tamdēļ ir nepieciešams veikt papildus pasākumus, kas piesaistītu Latvijas iedzīvotāju, it sevišķi jauniešu, uzmanību.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: