Kā panākt, lai vīrietis runā par savām jūtām

jūnijs 13, 2007

„Es nezinu, ko viņš domā, jo viņš nekad man neko nestāsta.” Izklausās pazīstami? Nesen veiktā pētījumā 42% sieviešu apgalvojušas, ka nereti piedzīvo grūtus brīžus, lai panāktu, ka partneris dalās savās jūtās un emocijās. Rezultātā sieviete jūtas izmisusi, bet vīrietis – nesaprasts.juras_l_0.jpgTaču eksperti apgalvo, ka sievietes bieži vien neapzinās, ka vīrieši grib runāt. Ja vīrietim mākam pareizi pieiet, tad viņš runās kaut visu nakti. Ļoti daudz vīriešu vēlas izrunāties ar savu draudzeni, sievu, mīļāko u.tml., jo vīrieši paši savā starpā nemēdz izrunāt dažādas intīmas un personiskas problēmas. Kā panākt, ka vīrietis kļūst atvērtāks? Vīrieši baidās no izsmiešanas…

Jā, jā, tieši tā – vīriešiem bail stāstīt kaut ko savai sievietei, atklāt savus noslēpumus, jo baidās, ka sieviete varētu pasmieties par viņu vai arī sadusmoties – katrā gadījumā nesaprast pareizi Sievietēm vajadzētu apzināties, ka vīrieša ego un pašapziņa ir ļoti trausla – to ir ļoti viegli aizskart. Viņi vienmēr (gandrīz vienmēr) emocijas patur pie sevis, nedalās tajās ne ar mammu, ne tēti, ne labāko draugu, viņiem šķiet, ka paši var tikt ar visu galā. Tā kā viņi ir pieraduši būt patstāvīgi, tad arī savai sievietei nevēlas atklāties. Ja vīrietis jūt, ka sieviete viņu nosodīs vai pēc atklātības uzlūkos pavisam savādāk – varat būt droša, ka viņš nerunās Netiesāt un nenosodīt nozīmē atļaut pateikt, kas viņam uz sirds, un vienkārši gribēt dzirdēt, ko viņš teiks. Tas nenozīmē, ka jums nedrīkst būt savs viedoklis. Lai viņš atvērtos un dalītos savās jūtās, viņam jājūtas par jums drošam. Viņam jābūt drošam, ka jūs viņu pieņemat tādu, kāds viņš ir. Ja uzreiz viņam sāksiet brukt virsū ar „tā nav pareizi, es nepiekrītu” vai „kur tev radās tik stulba ideja?” – neviens vīrietis jums neko nestāstīs. Viņi baidās pateikt kaut ko pārāk personīgu, jo vēlāk tas var tikt izmantots pret pašiem. Vīrieši ir dažādi – ļaujiet viņam parādīt visas savas rakstura un personības dažādības, mēģiniet saprast, kas viņš ir, un viņš ar lielāko prieku ar jums no sirds izrunāsies.

Nespēlējieties ar viņa pagātni

Vai kādreiz esat dzirdējušas strīdu, kas beidzas ar dažādiem pagātnes aizvainojumiem un pārmetumiem par to, kā ir nodarīts pāri utt.? Tāds strīds gadās gandrīz visās attiecībās, bet tas tikai nozīmē, ka vīrieši novēršas no sievietēm, tiklīdz jūt, ka kaut kas tāds varētu sekot.

Vīrietis baidās, ka viņa vārdi vēlāk varētu tikt sagrozīti, nesaprasti vai iemesti sejā kā kaut kāds pierādījums tam, cik slikts vīrietis viņš ir. Vienīgais veids, kā iedrošināt viņu runāt par savu pagātni, ir apzināties, ka pagātne ir un paliek pagātne: lai arī ko viņš ir teicis, darījis – tas ir bijis un pagājis. Visas attiecības ir kā deja – tu nekad nezini, kas sekos tālāk. Neviens nav ļoti slikts vai ļoti labs Daudzām sievietēm patīk tēlot upurus vai mocekles. Viņas vaino savus vīriešus par to, kādi viņi ir bijuši agrāk, tā vietā, lai aizmirstu un piedotu, un uzticētos savam partnerim. Daudzas tādā veidā pat kontrolē savus vīriešus, jo liek tiem justies vainīgiem, bet viens ir skaidrs – viņi nekad neatklāsies šādai sievietei. Ja vēlaties izvairīties no šādām situācijām, tad mēģiniet viņu saprast, ja pagātnes notikumi skar tieši jūsu attiecības, tad mēģiniet atrast savu vainu šajā situācijā, jo viena pagale nedeg. Tas nenozīmē, ka jums būtu sevi par kaut ko jāvaino, – vienkārši paskatieties uz situāciju ar atvērtākām acīm un plašāku skatu. Koncentrējieties uz lietām, kuras ir bijušas labas, nevis sliktas. Koncentrējieties tikai uz tagadni – tas, kas noticis pirms gada, jau ir sena pagātne, kur, ja jūs abi tagad varētu atgriezties, iespējams, nekad vairs tā nerīkotos.

Esiet uzticīga klausītāja

Vai ir iespējamas godīgas attiecības? Pieņēmums ir, ka visi vēlas būt godīgi… Patiesībā tādi ir tikai daži. Un galvenais iemesls, kāpēc cilvēki ir negodīgi, – baidīšanās no sekām. Daudzi vīrieši jūt, ka sieviete pati vēlas un vajag viņai samelot, jo viņa nespēj uzklausīt patiesību. Patiesība varētu viņu apbēdināt… Daudzas sievietes izmanto savas emocijas, lai kontrolētu vīrieti – un kontrolētu attiecības. Jūs domājat, ka vīrietis no nesaprot? Tāpēc arī viņš jums neko vairs nestāstīs par savām jūtām un problēmām.

Vai jūs kaut ko stāstāt cilvēkam, kurš, jūs noteikti zināt, nebūs jūsu pusē? Parasti no tādiem cilvēkiem izvairās…

Diemžēl daudzām sievietēm ir stingri pieņēmumi par to, kā vīrietim būtu jājūtas un jādomā, – šādas fantāzijas var būt postošas. Ja arī jūs kontrolējat savu vīrieti, izmantojot emocijas, tad pajautājiet sev: „Vai es varētu uzklausīt patiesību?” „Cik daudz patiesības es vēlos?” „Vai es vēlos, lai vīrietis turpina būt manu fantāziju tēls, vai ļaušu viņam kļūt īstam?” Iespējams, ka pagaidām neesat gatava sagraut savu „sapņu namiņu”, bet drīz sapratīsiet, ka labāk dzīvot reālā pasaulē, kur galvenais elements ir patiesība.

http://www.tvnet.lv 

Advertisements

Viena atbilde to “Kā panākt, lai vīrietis runā par savām jūtām”

  1. Kredīts Says:

    Man jau šķiet, ka nevajag sarež”git lietas un viss būs ok 🙂


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: