Mans dārgums- mobilais telefons

jūnijs 19, 2007

Austriešiem mobilais tālrunis ir daudz svarīgāka lieta nekā automašīna vai televizors, liecina tirgus izpētes organizācijas “GfK” veiktās aptaujas rezultāti.o_mans_daargums_mobilais_telefons.jpg

11% aptaujāto sacīja, ka varētu iedomāties, ko darīt bez sava televizora, un 6% iztiktu bez automašīnas. Tomēr tikai 4% austrieši varētu iedomāties dzīvi bez mobilā telefona.

Pēc “Mobilkom Austria” pasūtījuma martā un aprīlī veiktā 1000 austriešu aptauja parādīja, ka 89% respondentu pēc iziešanas no mājas mobilais tālrunis vienmēr ir līdzi.

Vissvarīgākie iemesli, kāpēc austriešiem nepieciešami mobilie telefoni, ir drošība un sasniedzamība. Arvien lielāks skaits pievērš uzmanību izmaksu pieaugumam. 43% aptaujāto sacīja, ka regulāri meklē informāciju par jaunākajiem telefonu tarifiem, kas ir gandrīz divas reizes vairāk nekā 2006.gadā.

“Mobilitāte un tajā pat laikā spēja sazināties ar savu ģimeni un draugiem jebkurā laikā tiek uzskatīta par pozitīvu apstākli ikdienas dzīvē,” preses konferencē paziņoja “Telekom Austria” vadītājs Boriss Nemsiks.

Tomēr ir arī citas lietas, ar kurām mobilie telefoni tik tikko spēj vai arī nespēj konkurēt. Tikai 2% aptaujāto sacīja, ka varētu iztikt bez bankomātiem, bet 4% – bez bankas kartītes.

Aptaujātie cilvēki vidēji dienā izdarīja 11 telefona zvanus. Gandrīz 80% sacīja, ka regulāri sazinās ar īsziņām. Vecumā grupā zem 24 gadiem to īpatsvars bija 95%.

65% aptaujāto sacīja, ka ir ļoti ieinteresēti izmantot mobilos telefonus ar digitālajām kamerām un regulāri vai laiku pa laikam uzņem fotoattēlus.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: