Sestdien Rīgas Kinomuzejā latviešu filmas

jūnijs 26, 2007

Sestdien, 30.jūnijā, Rīgas Kinomuzejā demonstrēs latviešu autoru animācijas, dokumentālās un spēlfilmas.o_sestdien_riigas_kinomuzejaa_latvieshu_filmas.jpg

Plkst.12 Kinomuzejā notiks animāciju filmu seanss bērniem, kurā demonstrēs režisores Rozes Stiebras veidoto filmu “Kaķīša Dzirnavas”.

“Kaķīša Dzirnavas” ir Kārļa Skalbes pasakas ekranizācija, kas veidota animācijas studijā “Dauka”.

Plkst.14 sekos dokumentālās filmas seanss ar režisora Anda Miziša filmu “Sekotāji”.

Dokumentālā filma meklēs atbildes uz jautājumiem, kas liek simtiem un tūkstošiem cilvēku pamest savu dzimto vidi un sekot pašpasludinātam pravietim Visarionam – izbijušam padomju milicim, kas sevi pasludinājis par dzīvo Jēzu? Ko Sibīrijas taigā, ceļot Saules pilsētu un gaidot Apokalipsi, meklē daudzie izceļotāji no Latvijas?

Latviešu filmu seanss Rīgas Kinomuzejā noslēgsies ar režisora Rolanda Kalniņa spēlfilmu “Piejūras Klimats”, kas tiks demonstrēta plkst.16.

“Piejūras Klimats” ir filma, kuras tālāka uzņemšana tika aizliegta un kuru Rīgas Kinostudijas pagalmā sadedzināja. Tikai 1992.gadā no aptuveni 800 metriem saglābtā darba materiāla izdevās izveidot epizožu sakopojumu, kas ļauj vien minēt, kāds fenomens šī filma būtu izrādījusies, ja būtu dota atļauja to pabeigt.

Filma stāsta par trīs draugiem Ēriku, Hariju un Gunti, kuri strādā gāzes kantorī. Siržu lauzējs Ēriks pludmalē iepazīstas ar skaistuli Dainu un uzdodas par galveno inženieri, bet vēlāk pašam meli kļūst apgrūtinoši. Gāzes kantora priekšnieks Dunte, lai turētos līdzi ūdensvada kantorim, kuru cildina presē, ar sajūsmu apsveic trīs draugu vēlēšanos strādāt atpalikušā iecirknī, lai gan viņi vienkārši grib izvairīties vilkt gāzi mājā, kurā dzīvo Daina. Drīz izrādās, ka Daina patiesībā ir gāzes kantora jaunā inženiere, un Ērikam nākas no viņas bēguļot, lai nebūtu jāatzīstas melos.

Advertisements

Viena atbilde to “Sestdien Rīgas Kinomuzejā latviešu filmas”

  1. Liva Says:

    Vai ir kāda iespēja šīs filmas nopirkt?


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: