Apple iPhone ne tik drošs, kā cerēts

jūlijs 30, 2007

o_apple_iphone_ne_tik_droshs_kaa_cereets.jpgApple produkti vienmēr lielīti kā priekšzīmīgi droši, tomēr kādai neatkarīgai IT drošības kompānijai šķietami nevainojamajā iPhone operētājsistēmā izdevies atrast nopietnu “drošības caurumu”.Datora drošības konsultantu komanda no Independent Security Evaluators (ISE) ir atradusi ievainojamību populārā Apple iPhone operētājsistēmā. Viņi apgalvo, ka hakeri ir spējīgi pārņemt kontroli pār iPhone, izmantojot WiFi bezvadu tīklu, vai, ievilinot iPhone īpašnieku inficētā interneta lapā. Šādā veidā ļaundari ir spējīgi ne vien kontrolēt tālruni, bet arī nozagt īpašnieka personisko un privāto informāciju – vārdu, uzvārdu, tālruņa numurus, īsziņas, paroles – jebkuru failu, kas saglabāts tālruņa iekšējā atmiņā.
ISE apgalvo, ka zin, kā šo “caurumu” aizlāpīt, un arī Apple atzīst, ka ievainojamība pastāv un sadarbību ar ISE neizslēdz “Mēs labprāt saņemam pilnīgi visa veida ieteikumus un kļūdu reportāžas, un tieši šobrīd izskatām ziņojumu no ISE. Mums drošība vienmēr bijusi prioritāte, un līdz šim ir izdevies sekmīgi un laicīgi novērst visai veida draudus.” – tā nevisai iepriecinošos jaunumus komentēja Apple runasvīrs Linns Fokss.
Tas, diemžēl, ir neizbēgami, ka, palielinoties mobilo tālruņu tehniskajām iespējām, proporcionāli palielinās arī programmatūras sarežģītība un iespēja, ka programmētāji kaut kur būs pieļāvuši nepiedodamu kļūdu. Būtu labi, ja Apple reaģētu pietiekami ātri un kļūda tiktu novērsta vēl pirms ir cietis kāds pustūkstoti dolāru vērtā tālruņa īpašnieks.

Advertisements

2 Atbildes to “Apple iPhone ne tik drošs, kā cerēts”

  1. totalizatori Says:

    Neviens telefons jau nav un nebūs drošs


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: