Bērniņu sauc @

augusts 25, 2007

Pekinā kāds ķīniešu pāris vēlas dot savam jaundzimušajam vārdu, kurš sastāv no viena simbola, proti, ‘”@”. Kā viens no vecākiem paskaidro, šajā simbolā ir atspoguļota viņu mīlestība pret bērnu. Diemžēl ir diezgan apšaubāms, ka viņiem izdosies šādi nosaukt jauno atvasi.o_beerninju_sauc.jpgJau ikvienā rietumu valodā “@” zīme kā oficiāls cilvēka vārds tiktu uzņemta diezgan skeptiski. Taču Ķīnā, kurā oficiālās institūcijas ir diezgan skeptiskas un konservatīvas pret ērmotiem valodas pielietojumiem, situācija ir vēl skarbāka. Šogad pat Ķīnas valsts valodas departaments ir aizliedzis arābu ciparu, citu valodu burtu un simbolu lietojumu cilvēku vārdos. Tāpēc diezin vai drosmīgajam pāris izdosies nodēvēt savu bērnu par “@”. Bet kālab viņi vispār kaut ko tādu grib?
Izrādās, ka iemesls ir tāds, ka “@” simbols, kuru Ķīnā izrunā tāpat kā rietumos, proti, “at” skan līdzīgi “ai ta”, un “ai ta” mandarīnā nozīmē “mīlu viņu”. Tālab arī vecāki vēlas izmantot šo simbolu.
Pagaidām vēl nav zināms, kāds būs valodas departamenta spriedums, taču šī ažiotāža kārtējo reizi ir pacēlusi gaismā vienu izteiktu Ķīnas problēmu. Vairāk kā 6 miljoniem ķīniešu savus vārdus ir neiespējami ievadīt datorā, tāpēc bieži vien ir jāizmanto dīvainas alternatīvas. Varbūt pienācis laiks kādai kārtējai valodas reformai?

Advertisements

2 Atbildes to “Bērniņu sauc @”


  1. Nu ļoti ērti būs parakstīties 😀

  2. Māris Says:

    bērna vārds kā e-pasta adrese 😀


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: